چرا تبلیغات آنلاین؟ فواید گوگل ادز چیست؟
  • admin
  • مرداد 05, 1399
  • بدون دیدگاه

چرا تبلیغات آنلاین؟ فواید گوگل ادز چیست؟

تبلیغات آنلاین به شما اجازه میدهد که تبلیغات خود را مستقیما به افرادی نمایش دهید که به خدمات و محصولات شما علاقه مند هستند و سایر افراد را فیلتر کنید. همچنین شما میتوانید از اینکه مردم بر تبلیغات شما کلیک میکنند یا نه، اطلاع حاصل کنید. تبلیغات آنلاین این فرصت را دراختیار شما قرار میدهد که در هر زمان و از طریق هر پلتفرمی (کامپیوتر خانگی، لپ تاپ، تبلت و گوشی های هوشمند) برای مشتریانتان قابل دسترس باشید.

فواید تبلیغات در گوگل (Google Ads) چیست؟

تبلیغات گوگل به شما این امکان را میدهد که از همه مزایای تبلیغات آنلاین بهره مند شوید. مزایایی از قبیل: نمایش هدفمند تبلیغات در بهترین زمان و مکان ممکن. اگرچه گوگل ادز مزیت های زیادی دارد ولی ما در اینجا به نکات کلیدی آن اشاره میکنیم.

  • تبلیغات هدفمند

تبلیغات هدفمند به شما این امکان را میدهد که تبلیغات خود را صرفا به افرادی با علایق خاص نمایش دهید، به زبانی ساده، افرادی که به خدمات یا محصولاتی که شما ارائه میدهید، علاقه مند هستند. در سیستم تبلیغاتی گوگل افراد بر اساس جستجویشان تبلیغات مرتبط را میبینند.

گوگل ادز چندین روش هدف گذاری را به شما ارائه میکند که در ادامه به توضیحات آن خواهیم پرداخت. در ابتدا بیایید نگاهی به انتخاب هایی بیاندازیم که با تبلیغات آنلاین پیش روی شما قرار دارد و کمپین تبلیغاتی شما را بیش از پیش هدفمند می سازد:

کلمات کلیدی (Keywords):

کلمات و عباراتی مرتبط با محصول یا خدمات شما هستند که برای نشان دادن تبلیغ شما به کاربران و مشتریانی استفاده میشود که آن کلید واژه یا کلید واژه های مرتبط را سرچ میکنند.

جایگاه تبلیغ شما:

تبلیغات گوگل در صفحه نتایج جستجو و وبسایت های که جزئی از جستجوی گوگل هستند به نمایش درخواهد آمد.

سن، موقعیت مکانی و زبان:

میتوانید سن، موقعیت جغرافیایی و زبان مشتریان  خود را انتخاب کنید.

روز، زمان و تعداد نمایش:

تبلیغ خود را در طول زمان های مشخصی از روز و یا روزهای خاصی از هفته نشان دهید و تعیین کنید تبلیغتان چندبار در روز نمایش داده شود.

پلتفرم های مختلف:

تبلیغات شما بر روی انواع پلتفرم ها (کامپیوتر خانگی، لپ تاپ، تبلت و گوشی های هوشمند)  بمایش داده خواهد شد و شما این امکان را دارید که انتخاب کنید تبلیغتان چه زمانی بر روی کدام پلتفرم نشان داده شود.

  • هزینه های خود را مدیریت کنید.

گوگل ادز به شما این کنترل را خواهد داد که چطور پول خود را خرج تبلیغات کنید و هزینه ها را مدیریت نمایید. هیچ حداقلی برای تعرفه ها وجود ندارد. و شما میتوانید انتخاب کنید چه مقدار در ماه، روز و یا به ازای هر تبلیغ بپردازید. شما تنها زمانی مبلغی را پرداخت میکنید که افراد بر روی تبلیغ شما کلیک کنند.

  • موفقیت تبلیغاتتان را بیازمایید

در گوگل ادز شما از کلیک شدن تبلیغاتتان مطلع خواهید شد. و حتی شما میتوانید بررسی کنید، کاربرانی که بر روی تبلیغ شما کلیک کرده اند، فعالیتی ارزشمند برای تجارت شما ( مثل خریدن محصول، دانلود کردن اپلیکیشن و یا اطلاعات تماس از سایت شما) انجام داده اند یا خیر.

با اطلاع داشتن از این واقعیت که کدام یک از تبلیغات شما کلیک میشوند و کدام یک بازدید کننده ای ندارند شما میتوانید به سادگی سرمایه گذاری بر کمپین تبلیغاتی خود را هدفمند کنید و با سرمایه گذاری در بخش مناسبی از فعالیت های خود میزان بازگشت سرمایه را افزایش دهید.

همچنین شما میتوانید اطلاعات ارزشمند دیگری نیز بدست آورید. شامل اطلاعات میانگین هزینه ها برای تبلیغاتی که درنهایت منجر به خرید مشتریان از سایت شما میشود. بعلاوه شما میتوانید از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید تا دریابید عادت ها و سلایق مشتریانتان در خرید اینترنی چگونه است، بطور مثال میتوانید بفهمید مشتریانتان معمولا چه مدتی را قبل از خرید محصول در رابطه با آن در اینترنت جستجو کنند.

  • کمپین تبلیغاتی خود را مدیریت کنید

گوگل ادز ابزاری را در اختیار شما قرار میدهد تا به سادگی بتوانید اکانت خود را مدیریت و کنترل کنید. شما میتوانید بصورت آف لاین با نرم افزار رایگان و قابل دانلود Google Ads Editor اکانت گوگل ادز خود را مدیریت کنید. این نرم افزار به شما این امکان را میدهد که به سرعت و راحت تغییراتی را در اکانت خود اعمال کنید. میتوانید اطلاعات اکانتتان را دانلود کنید، کمپین تبلیغاتی خود را ویرایش نمایید و در نهایت تغییرات را در گوگل ادز اپلود کنید. همچنین این امکان فراهم شده است که بتوانید همزمان چندین اکانت را مشاهده و مدیریت نمایید. یکی از مزایای این نرم افزار امکان کپی و یا جابجایی ایتم ها در میان گروه ها و کمپین های مختلف و همچنین امکان ذخیره موقت تغییرات است تا بتوانید در صورت نیاز به مراحل قبل از ویرایش باز گردید.

 

بطور خلاصه میتوان گفت تبلیغات در گوگل ادز یکی از بصرفه ترین و زود بازده ترین انواع تبلیغات آنلاین محسوب میشود. شما در این روش تبلیغاتی کنترل کامل کمپین تبلیغاتی خود را در دست خواهید داشت و با بررسی و تحلیل نتایج و بازخورد فروش محصولات و یا خدماتتان میتوانید به سرعت کمپین خود را  بهبود ببخشید. تیم تبلیغات دیجیتال مارکتینگ کلیک خور با ارائه حرفه ای ترین و کامل ترین پلن های تبلیغات گوگل ادز شمارا در مسیر توسعه تجارتتان همراهی خواهد کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

آشنایی با اصطلاحات مورد استفاده در گوگل ادز

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
1
سوالی دارید؟ در واتساپ بپرسید!!
سلام دوست عزیز
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
با ما در واتساپ در ارتباط باشید.